Najnowszy Biuletyn UTW

W tym numerze Biuletynu opisujemy przykłady dobrych praktyk UTW w okresie pandemii, które przesłali do redakcji liderzy: Podhalańskiego UTW w Zakopanem, Nadmorskiego UTW w Międzyzdrojach oraz Świętochłowickiego UTW, Świętokrzyskiego UTW w Kielcach, UTW w Łazach i Gliwickiego UTW.

Polecamy artykuł „Nauczanie świętego Jana Pawła II do seniorów” ks. prof. Jana Dziedzica, kierownika ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku w UPJPII w Krakowie, nawiązujący do 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II oraz rozmowę z dr n. med. Sławomirem Murawcem, specjalistą psychiatrii, psychoterapeutą.

Zachęcamy do skorzystania z zaproszenia TIT ę do udziału w projekcie edukacyjnym „UTW dla społeczności” oraz w bezpłatnych wydarzeniach organizowanych przez Krajowe Biuro EPALE, w których można znaleźć inspiracje i propozycje nowych metod nauczania oraz sposobów motywowania dorosłych do nauki.

Pobierz Biuletyn TUTAJ.

Zaszufladkowano do kategorii AKTUALNOŚCI | Możliwość komentowania Najnowszy Biuletyn UTW została wyłączona

Najnowszy numer Ogólnopolskiego Biuletynu UTW

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania Ogólnopolskiego Biuletynu UTW.

W najnowszym numerze m.in.:

  • kolejne przykłady dobrych praktyk uniwersytetów trzeciego wieku w okresie pandemii, informacje
  • o sytuacji seniorów w trakcie pandemii COVID-19, o której dyskutowali eksperci podczas debaty on-line pt. „Zdrowie w pandemii – czyli jak wejść w dobrej kondycji do nowej normalności i budować siły do dalszej walki z koronawirusem?”,
  • instrukcja jak skorzystać z e-wizyty,
  • umarzalne pożyczki dla NGO z tzw. tarczy antykryzysowej.
Zaszufladkowano do kategorii AKTUALNOŚCI | Możliwość komentowania Najnowszy numer Ogólnopolskiego Biuletynu UTW została wyłączona

Zakończył się cykl szkoleń Akademia Lokalnego Animatora Aktywności Seniorów!

30 lipca zakończyła się ostatnia z 5 edycji trzydniowych szkoleń dla liderów i przedstawicieli organizacji seniorskich. Łącznie w zajęciach wzięło udział 60 osób. Uczestnicy wysoko ocenili program oraz organizację Akademii, a swoje opinie sformułowali m.in. w anonimowych ankietach: „Tematykę i sposób przekazania wiedzy oceniam bardzo wysoko. Na wszystkie zapytania i wątpliwości uzyskałam jasne i przejrzyste wyjaśnienia. Bardzo merytoryczne szkolenie”, „Dziękuję bardzo. Potrzebne, pouczające szkolenie. Szkoleniowcy kompetentni i pomocni. Bardzo dużo potrzebnych treści.”

Każda osoba biorąca udział w Akademii otrzyma indywidualne wsparcie doradcze, co pozwoli na wdrożenie w działalności organizacji poznanych podczas zajęć reguł, zasad, modelów postępowania, dobrych praktyk.

Zaszufladkowano do kategorii AKTUALNOŚCI | Możliwość komentowania Zakończył się cykl szkoleń Akademia Lokalnego Animatora Aktywności Seniorów! została wyłączona

Dwie edycje warsztatów Akademia Lokalnego Animatora Aktywności Seniorów już za nami

W zajęciach uczestniczyli liderzy i przedstawiciele organizacji seniorskich ze Świętochłowic, Jaworzna, Gorlic, Tarnowa Podgórnego, Limanowej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Przemkowa, Opatowa oraz Rabki-Zdroju.

Zaszufladkowano do kategorii AKTUALNOŚCI | Możliwość komentowania Dwie edycje warsztatów Akademia Lokalnego Animatora Aktywności Seniorów już za nami została wyłączona

Lipiec z Akademią Lokalnego Animatora Aktywności Seniorów

Już dziś, tj. 6 lipca 2020 r. rozpoczynamy cykl szkoleniowo-doradczy „Akademia Lokalnego Animatora Aktywności Seniorów”. W lipcu zaplanowanych jest 5 edycji 3-dniowych warsztatów dedykowanych liderom i przedstawicielom stowarzyszeń UTW  oraz innych stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz seniorów. Uczestnicy zajęć, po ich zakończeniu, otrzymają także indywidualne wparcie doradcze.

Zaszufladkowano do kategorii AKTUALNOŚCI | Możliwość komentowania Lipiec z Akademią Lokalnego Animatora Aktywności Seniorów została wyłączona

Tarcza antykryzysowa dla NGO

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi
rozwiązań związanych z COVID-19 adresowanych do organizacji pozarządowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Zaszufladkowano do kategorii AKTUALNOŚCI | Możliwość komentowania Tarcza antykryzysowa dla NGO została wyłączona

Skorzystaj z porady ekspertów Punktu Konsultacyjno-Doradczego dla organizacji seniorskich w Polsce

Potrzebujesz wsparcia w obszarze organizacyjnych i merytorycznych aspektów prowadzenia organizacji seniorskiej? Skorzystaj z  porad i konsultacji telefonicznych lub e-mailowych udzielanych przez ekspertów Punktu Konsultacyjno-Doradczego. Kto może skorzystać z pomocy? Liderzy organizacji seniorskich z terenu całego kraju. Skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej: federacjautw@interia.eu lub umów się na poradę telefoniczną: (18) 443 57 08.

Zaszufladkowano do kategorii AKTUALNOŚCI | Możliwość komentowania Skorzystaj z porady ekspertów Punktu Konsultacyjno-Doradczego dla organizacji seniorskich w Polsce została wyłączona

WITAMY

Witamy na stronie internetowej poświęconej projektowi realizowanemu przez Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku pt. AKADEMIA AKTYWNYCH SENIORÓW.

Zaszufladkowano do kategorii AKTUALNOŚCI | Możliwość komentowania WITAMY została wyłączona