Projekt „Aktywność i bezpieczeństwo osob starszych w działalności edukacyjnej organizacji seniorskich” zakłada wdrożenie kompleksowych działań edukacyjno – informacyjno - doradczych dedykowanych organizacjom pozarządowym zajmującym się edukacją i aktywizacją seniorów ze szczególnym uwzględnieniem ich liderów tj. prezesów, członków zarządów, kierowników. W projekcie przewidziano:

1/ organizację i przeprowadzenie cyklu szkoleniowo-doradczego dla liderów organizacji seniorskich w Polsce pn. „Akademia Lokalnego Animatora Aktywności Seniorów” ,

2/ opracowanie i dystrybucja kwartalnika dedykowanego liderom organizacji seniorskich w Polsce – wydawnictwa łączącego w sobie funkcję informacyjną, edukacyjną i doradczą, dedykowanego liderom organizacji seniorskich,

3/ organizację dwóch subregionalnych konferencji pn. „Forum Bezpiecznego Seniora”,

4/ udzielanie kompleksowych porad i konsultacji dla organizacji seniorskich w Polsce w ramach Punktu Konsultacyjno – Doradczego.

Projekt ma charakter ogólnopolski - grupą docelową przedsięwzięcia są osoby w wieku 60+ będące liderami/przedstawicielami organizacji seniorskich tj. prowadzących działalność statutową na rzecz osób starszych, chcące pozyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do profesjonalnego zarządzania NGO a przez to do zwiększenia różnorodności i poprawy jakości oferty edukacyjnej dla osób starszych, które korzystają/zamierzają korzystać z usług oferowanych przez te podmioty.

 
free pokerfree poker


Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Więcej informacji