III Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karina   
czwartek, 09 czerwca 2016 07:04

25 czerwca br. w Warszawie startuje III Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń – jest to wydarzenie organizowane przez Fundację ZACZYN i legendarną, siedemdziesięciopięcioletnią DJ WIKĘ. Parada ma pokazać ogromny potencjał społeczny rosnącej grupy 60, 70 czy 80+.

Parada Seniorów oraz następujący po niej Piknik Pokoleń to wielkie święto osób w tzw. trzecim wieku, a także ich przyjaciół i rodzin. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie wielkiego potencjału społeczności wchodzącej w swoje szóste, siódme czy kolejne dekady życia, a także tych wszystkich, którzy w bliskiej lub dalszej przyszłości zetkną się z wyzwaniami starzenia.

Wyjście na ulice Warszawy to symboliczna prezentacja rosnącej i coraz bardziej wpływowej grupy osób starszych – próba pokazania energii, potencjału i twórczości seniorów, ale również problemów i postulatów reprezentantów tej grupy.

Parada Dojrzałych Wspaniałych startuje 25 czerwca o godzinie 12.00 z Placu Konstytucji w Warszawie. Piknik Pokoleń zaczyna się tego samego dnia o godzinie 13.00 na terenie parku CSW Zamek Ujazdowski.

Parada i Piknik, organizowane są przez Fundację ZACZYN, a współorganizowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Fundację Porozumienie Bez Barier.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć: tutaj.

źródło: www.wartowiedziec.org

 
free pokerfree poker


Projekt „Akademia Liderów UTW” dofinansowany jest

ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich