W dniu 31 maja 2016 r. w Krakowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW. Na ogólną liczbę 33 członków zwyczajnych w zebraniu uczestniczyli delegaci 25 stowarzyszeń UTW. Obrady otworzył wykład pt.Lepszy słuch kluczem do komfortowego życia” wygłoszony przez Agnieszkę Dziekan-Grychowską – Dyrektora Handlowego KIND Aparaty Słuchowe Sp. o.o., która jest partnerem Federacji w realizacji ogólnopolskiego projektu w zakresie profilaktyki słuchu.

Następnie w ramach Zebrania przedstawione zostało w pierwszej kolejności sprawozdanie merytoryczne i finansowe Zarządu za rok 2015 pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Rewizyjną Federacji. Uchwałą Walnego Zebrania sprawozdania te zostały jednogłośnie zatwierdzone. W związku z upływem kadencji organów Federacji kolejno przedstawione zostały sprawozdania z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej w latach 2012-2016, które również zyskały jednogłośną aprobatę delegatów. W ramach części wyborczej Walnego Zebrania dokonany został wybór Prezesa Zarządu, członków Zarządu i członków Komisji Rewizyjnej na kadencję obejmującą lata 2016-2020.

Zarząd 2016 -2020

Wiesława Borczyk – Prezes Zarządu (Nowy Sącz)

Krystyna Jurczewska – Płońska – Wiceprezes Zarządu (Gliwice)

Maria Zielony – Wiceprezes Zarządu (Leszno)