W UPALNE DNI ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega, że wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu. Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci.

Osoby starsze zwykle przyjmują większe ilości leków. Podczas upałów, gdy organizm się odwadnia, stężenie leków w organizmie może się zwiększyć nawet do zagrażającego życiu. W związku z tym powinny one bardzo uważnie monitorować swoje samopoczucie, a przede wszystkim stosować się do zaleceń związanych z postępowanie podczas upałów.

Poradnik JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA UPAŁ dostępny TUTAJ

źródło: http://rcb.gov.pl/