OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA BEZPŁATNE SZKOLENIE

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW w odpowiedzi na wielokrotnie zgłaszane zapotrzebowanie, organizuje cykl szkoleniowo-doradczy pn. „Akademia Małopolskiego Animatora Aktywności Seniorów”.

Zajęcia dedykowane są liderom stowarzyszeń UTW oraz innych stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz seniorów z terenu Małopolski, którzy ukończyli 60 rok życia.

TERMIN: 5-7 listopad 2019 r.

ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO 30 października 2019 r.

TEMATYKA AKADEMII MAŁOPOLSKIEGO ANIMATORA AKTYWNOŚCI SENIORÓW

1)  Organy wewnętrzne w NGO’s : m.in: zadania walnego zadania, zarządu i komisji rewizyjnej; wzajemne relacje pomiędzy ww. organami; dokumentacja

w stowarzyszeniu; regulaminy.

2)  Formalnoprawne aspekty związane z funkcjonowaniem NGO’s, m.in.: statut; dostosowanie statutu do znowelizowanej ustawy prawo o stowarzyszeniach [nowelizacja z 2016r.]; NOWE zasady sprawozdawczości [elektroniczne zasady podpisywania i składania sprawozdań rocznych]; ochrona danych osobowych w organizacji seniorskiej  [RODO] - wybrane zagadnienia, odpłatna działalność statutowa; zatrudnienie w organizacji pozarządowej; umowy o dzieło a umowy zlecenia; status OPP.

3)   Budowania cyklicznego, kompleksowego programu edukacyjno-aktywizującego dedykowanego seniorom.

4)   Pozyskiwanie środków na działalność statutową, m.in.: źródła pozyskiwania środków; zasady konstruowania wniosku o dofinansowanie; analiza problemowa; budżet projektu, umowa o dofinansowanie; realizacja projektu; rozliczenie projektu.

Organizator zapewnia uczestnikom zajęć bezpłatny nocleg (2 noclegi), wyżywienie (3 dni) oraz materiały dydaktyczne.

Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu.

Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie: (18) 443-57-08 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona.

MAŁOPOLSKIE CENTRUM WSPARCIA ORGANIZACJI SENIORSKICH – II EDYCJA