Rzecznik Praw Pacjenta zaprasza seniorów na bezpłatne szkolenia

W związku z ogłoszonym w tym roku przez Rzecznika Praw Pacjenta „Rokiem Seniora”, Bartłomiej Chmielowiec zaprasza osoby starsze na bezpłatne szkolenia dotyczące praw pacjenta.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają przede wszystkim prawa jakie im przysługują jako pacjentom, uzyskają praktyczne wskazówki jak mogą pokonać bariery w dostępie do leczenia oraz jak poradzić sobie w sytuacjach, które spotykają ich w systemie ochrony zdrowia.

Uczestnicy dowiedzą się także jakie zadania i uprawnienia ma Rzecznik Praw Pacjenta. Rzecznik zachęca do czynnej dyskusji i zadawania pytań.

Spotkania skierowane są przede wszystkim do Seniorów należących do Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz organizacji pacjentów zajmujących się osobami starszymi, osobami z niepełnosprawnościami, przewlekle chorymi i osobami cierpiącymi na choroby rzadkie.

Osoby zainteresowanie uczestnictwem w szkoleniach zapraszamy do kontaktu z pracownikiem Biura Rzecznika Praw Pacjenta:

Pani Małgorzata Błaszczak

tel: 539 674 268

Ramowy program szkolenia

Temat: BARIERY W DOSTĘPIE DO ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH SENIORÓW  – PRAKTYCZNE PORADY ICH POKONYWANIA

Czas  trwania: ok. 2 godziny (w tym 15 minutowa przerwa)

Rola Rzecznika Praw Pacjenta w systemie ochrony zdrowia.

Prawa pacjenta oraz ich ograniczenia w sytuacji związanej z covid-19.

Praktyczne wskazówki w zakresie pokonywania barier w dostępie do świadczeń zdrowotnych seniorów.

Analiza wybranych przypadków w formie kazusów.

Ćwiczenia w grupach - opcjonalnie w zależności od potrzeb zgłaszającego możliwość analizy zgłoszonych problemów.

Po spotkaniu istnieje możliwość indywidualnych konsultacji.