Federacja Stowarzyszeń UTW oraz Sądecki UTW na 80. urodzinach prof. Bolesława Farona

DSC00078

W Krakowie, 2 marca br. w obchodach 80. urodzin, związanego z Nowym Sączem i Sądecczyzną profesora Bolesława Farona, uczestniczyła Wiesława Borczyk, prezes Sądeckiego UTW i Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW.
W Uniwersytecie Pedagogicznym zorganizowano poświęconą mu konferencję naukową pn. "Proza dwudziestolecia międzywojennego z dzisiejszej perspektywy".
Wieczorem w Sali Kupieckiej w Pałacu Wielopolskich – siedzibie krakowskiego magistratu prezydent Jacek Majchrowski wydał uroczysty bankiet, podczas którego z życzeniami i gratulacjami pospieszyli przyjaciele i znajomi jubilata, reprezentanci środowiska kultury i nauki, rektorzy wyższych uczelni, zaproszeni goście. Wśród nich byli m.in.: delegacja władz samorządowych Nowego Sącza, liczna grupa z Łącka z wójtem Janem Dziedziną, redaktor naczelną "Almanachu Łąckiego" Jagodą Jastrzębską i dyrektor szkoły w Czarnym Potoku Haliną Setlak.Mariola Berdychowska reprezentowała Fundację Sądecką. Przybyli także naukowcy i pedagodzy związani od lat z "Rocznikiem Sądeckim" – prof. Feliks Kiryk, prof. Leszek Bednarczuk i prof. Bogusław Kołcz. Był obecny także mieszkający w Krakowie, sądeczanin, prof. Józef Lipiec.
Wiesława Borczyk odczytała okolicznościowy List gratulacyjny, w imieniu społeczności Uniwersytetów Trzeciego Wieku:

Dostojny Jubilacie, Wielce Szanowny Panie Profesorze!

W tym uroczystym dniu – jubileuszu 80-lecia urodzin – pragnę w imieniu własnym oraz społeczności  Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku  złożyć Panu Profesorowi  wyrazy uznania oraz najserdeczniejsze gratulacje.

Gratuluję tego wszystkiego, co składa się na imponujący, wieloletni dorobek Pana Profesora - całokształtu twórczości i pracy naukowej oraz popularyzacji edukacji i wychowania.

Pańska droga życiowa i osiągnięcia w  wielu  dziedzinach budzą podziw i wielki szacunek.

Pragnę serdecznie podziękować za zaangażowanie w pracach Rady Programowo - Naukowej Sądeckiego UTW  i za pamięć  o rodzinnych stronach, o swoich korzeniach.

Proszę przyjąć ode mnie oraz całej społeczności  Uniwersytetów Trzeciego Wieku z głębi serca płynące życzenia zdrowia i  pomyślności, nowych, twórczych dokonań  oraz wszelkiej  radości w życiu osobistym. Mam nadzieję i bardzo na to liczę, że długo jeszcze będziemy mogli korzystać z Pańskiej wiedzy i doświadczenia.

DSC00091

Fot. J. Leśniak