Inauguracja zajęć w projekcie "Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora" - VI edycja

W dniach od 8 do 10 marca br. w Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Łapach (woj. podlaskie) oraz Bornem Sulinowie (woj. zachodniopomorskie) odbyły się wykłady i warsztaty inaugurujące kolejną edycję projektu „Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora” realizowanego przez Ogólnopolska Federację Stowarzyszeń UTW w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

W obu uniwersytetach w zajęciach uczestniczyło po kilkudziesięciu seniorów – słuchaczy, którzy w ramach wykładu „Bezpieczne finanse seniora”  mieli okazję zapoznać się m.in. z zasadami bezpiecznego pożyczania pieniędzy i zawierania umów kredytowych/pożyczkowych, prawami przysługującymi seniorom - konsumentom ze szczególnym uwzględnieniem umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa (np. na pokazach, prezentacjach) oraz na odległość (np. przez telefon, internet) a także podstawowymi cechami charakterystycznymi umów renty dożywotniej oraz odwróconego kredytu hipotecznego.

Uczestnicy warsztatów komputerowych „Nowoczesne finanse seniora” z kolei nabywali i doskonalili umiejętności korzystania z dostępu do konta bankowego za pomocą internetu (indywidualna praca na symulatorze banku internetowego w tym m.in.  generowanie hasła do konta, logowanie, korzystanie z podstawowych funkcji w tym samodzielne wykonywanie przelewów), prowadzenia budżetu domowego przy wykorzystaniu prostych aplikacji  komputerowych a także pozyskiwali wiedzę w zakresie zasad bezpiecznego posługiwania się nowoczesnymi technologiami płatniczymi (m.in. płatności zbliżeniowe, za pomocą smartfona).

Każdy z uczestników warsztatów otrzymał ciekawe materiały dydaktyczne pozwalające we własnym zakresie na dalsze doskonalenie umiejętności zdobytych podczas zajęć.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową TUTAJ.