Bezpłatne wykłady i warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowia - profilaktyki słuchu

Pogorszenie słuchu jest naturalną konsekwencją procesu starzenia się. W Polsce co czwarta osoba powyżej 65. roku życia ma niedosłuch. Pogorszenie słuchu odbiera seniorom nie tylko radość z życia, ale też możliwość samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Problemy ze słuchem powodują trudności w relacjach z innymi osobami, są przeszkodą w realizacji zainteresowań i pasji, znacząco utrudniają codzienne życie.

Wg Światowej Organizacji Zdrowia na świecie nawet co 3. osoba po 65. roku życia cierpi na ubytek słuchu w stopniu odpowiadającym niepełnosprawności słuchowej. Słuch jest jednym z tych zmysłów, który często jest zaniedbywany.

Kiedy z wiekiem pogarsza się wzrok, bez oporów udajemy się do okulisty. O słuch niestety już tak nie dbamy. Ubytek słuchu związany z wiekiem jest czymś naturalnym i nieodwracalnym, nie należy go jednak ignorować. Naukowcy podkreślają, że gorsza kondycja słuchowa nierzadko idzie w parze z pogorszeniem się kondycji umysłowej i zdolnością zapamiętywania (demencją).

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń we współpracy z firmą KIND zdecydowała się uwrażliwić Seniorów na problem pogorszenia słuchu i niedosłuchu wśród osób starszych. W ramach podjętej współpracy, firma KIND, przeprowadzi w Uniwersytetach Trzeciego Wieku w całej Polsce 40 bezpłatnych wykładów i 20 warsztatów, poświęconych zagadnieniu profilaktyki słuchu oraz jakości słyszenia.

Problem niedosłuchu osób starszych jest bardzo powszechny ale niestety często przez nich samych zaniedbywany a nawet ignorowany. Celem firmy KIND jest rozpowszechnienie wiedzy na temat roli słuchu w codziennym życiu, a także uświadomienie społeczeństwu jak ważna jest jego profilaktyka. Jesteśmy grupą doświadczonych specjalistów wspierającą wszystkie osoby w zakresie dobrego słyszenia i niezmiernie cieszy nas fakt, że możemy współdziałać z Federacją na rzecz osób starszych. Jesteśmy dumni, że możemy podzielić się naszą wiedzą z osobami najbardziej tego potrzebującymi – mówi Agnieszka Dziekan – Grychowska, przedstawiciel firmy KIND Aparaty Słuchowe.

Z firmą KIND Aparaty Słuchowe podjęliśmy współpracę w roku 2016 realizując wspólnie pilotażowy program edukacyjny w zakresie profilaktyki chorób słuchu dedykowany seniorom – słuchaczom uniwersytetów trzeciego wieku w Polsce – mówi Daniel Jachimowicz, Pełnomocnik Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW w Nowym Sączu. Prowadzone przez specjalistów firmy KIND wykłady pt. Lepszy słuch kluczem do komfortowego życia cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy UTW i zebrały bardzo pozytywne opinie ich uczestników. Prowadzone były w ciekawy i komunikatywny sposób a osoby zainteresowane miały dodatkowo możliwość skorzystania z profesjonalnych, bezpłatnych badań audiometrycznych w specjalistycznych gabinetach firmy KIND. Pozytywne doświadczenia ze współpracy zebrane w roku 2016 zaowocowały jej kontynuacją w roku 2017 w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego obejmującego tematykę profilaktyki chorób słuchu.

Zgłoszeń udziału można dokonywać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod nr telefonu: 793728887

O firmie KIND

Grupa KIND jest jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie protetyki słuchu. W Niemczech, gdzie została założona i szczyci się pozycją lidera, corocznie odznaczana jest wieloma nagrodami m.in. za jakość usług i produktów. W 14 krajach świata posiada łącznie ponad 700 oddziałów. Jako jedyna firma w branży, projektuje i produkuje aparaty słuchowe w Niemczech, gwarantując tym samym ich najwyższą jakość. Od wielu lat do struktur KIND należy przedsiębiorstwo audifon, w którym rozwijane i wytwarzane są najnowocześniejsze aparaty. Na polskim rynku, pod nazwą KIND Aparaty Słuchowe, funkcjonuje od 2009 roku i jest jedną z wiodących firm w branży diagnostyki i protezowania słuchu. Główna siedziba wraz ze specjalistycznym laboratorium i serwisem mieści się w Poznaniu.

Więcej informacji o firmie: www.kind.com.