Federacja Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce szansą na rozwój środowiska UTW w Polsce – Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2009

W okresie od 1 czerwca 2009r. do 31 grudnia 2009r Federacja UTW realizuje projekt pn. „Federacja Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce szansą na rozwój środowiska UTW w Polsce”. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach realizowanego przedsięwzięcia podjęte zostaną m.in. następujące działania:

1/ opracowanie kompleksowej bazy teleadresowej UTW w Polsce,
2/ utworzenie strony www Federacji,
3/ przeprowadzenie ankiety diagnozującej aktualną sytuacją ponad 200 UTW w Polsce – ankieta do pobrania TUTAJ. Uprzejmie prosimy o jej wypełnienie i odesłanie na adres Sekretariatu Federacji: 33-300 Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 18 lub faksem na numer: 18 443 87 08 albo mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w terminie do 31 sierpnia 2009r. W oparciu o analizę nadesłanych ankiet zostanie opracowany raport o aktualnej sytuacji UTW w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem ich potrzeb który następnie zostanie rozesłany do wszystkich UTW a także organów władzy publicznej odpowiedzialnych za kształtowanie i realizacje polityki senioralnej i kształcenia ustawicznego.
4/ przeprowadzenie cyklu bezpłatnych szkoleń dla członków Federacji z zakresu zarządzania organizacją pozarządową, public relations organizacji a także pozyskiwania środków na finansowanie jej działania (szkolenia 2-dniowe, z zakwaterowaniem i wyżywieniem, planowany termin przeprowadzenia – październik/listopad 2009r.),
5/ utworzenie Punktu Konsultacyjno – Doradczego dla UTW w Polsce – punkt prowadzi swoją działalność od 1 czerwca 2009r do 31 grudnia 2009r.

W każdą środę oraz piątek w godzinach od 12.00 do 15.00 nasi doradcy udzielają porad i wyjaśnień m.in. w zakresie zarządzania organizacją, prawnych i księgowych aspektów prowadzenia UTW w tym procedury przekształcenia w stowarzyszenie oraz przystąpienia do Federacji a także pozyskiwania środków na działalność organizacji. Pytania można kierować drogą telefoniczną: tel.kom. 696 95 20 16 lub mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Istnieje również możliwość umówienia się na bezpośrednie spotkanie w siedzibie Punktu Konsultacyjno - Doradczego w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 18.

Koordynatorem projektu jest Daniel Jachimowicz – prawnik, wykładowca, stały współpracownik Federacji UTW, współautor i koordynator licznych projektów finansowanych ze środków krajowych i zagranicznych. Dodatkowych informacji o projekcie udziela Sekretariat Federacji UTW w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 18, tel. 18 443 57 08, 696 95 20 16, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy do korzystania z bezpłatnej oferty usług w ramach projektu.