MAŁOPOLSKIE CENTRUM WSPARCIA ORGANIZACJI SENIORSKICH - II EDYCJA

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW, w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 30 września 2020 r. realizuje projekt MAŁOPOLSKIE CENTRUM WSPARCIA ORGANIZACJI SENIORSKICH - II EDYCJA.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Zaplanowane działania:

- cykl szkoleniowo doradczy Akademia Małopolskiego Animatora Aktywności Seniorów,

- prowadzenie Punktu Informacyjno-Doradczego dla organizacji seniorskich,

- Małopolskie Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku (2019 i 2020).

Więcej informacji o projekcie pod nr tel. (18) 443 57 08

TRWA REKRUTACJA NA BEZPŁATNE SZKOLENIE "AKADEMIA MAŁOPOLSKIEGO ANIMATORA AKTYWNOŚCI SENIORÓW"

Zajęcia dedykowane są członkom i kandydatom na członków organów wewnętrznych stowarzyszeń UTW (zarządu i komisji rewizyjnej) oraz innych stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz seniorów z terenu Małopolski, którzy ukończyli 60 rok życia.

TEMATYKA AKADEMII MAŁOPOLSKIEGO ANIMATORA AKTYWNOŚCI SENIORÓW

1) Organy wewnętrzne w NGO’s : m.in: zadania walnego zadania, zarządu i komisji rewizyjnej; wzajemne relacje pomiędzy ww. organami; dokumentacja w stowarzyszeniu; regulaminy.

2) Formalnoprawne aspekty związane z funkcjonowaniem NGO’s, m.in.: statut; dostosowanie statutu do znowelizowanej ustawy prawo o stowarzyszeniach [nowelizacja z 2016r.]; NOWE zasady sprawozdawczości [elektroniczne zasady podpisywania i składania sprawozdań rocznych]; ochrona danych osobowych w organizacji seniorskiej  [RODO] - wybrane zagadnienia, odpłatna działalność statutowa; zatrudnienie w organizacji pozarządowej; umowy o dzieło a umowy zlecenia; status OPP.

3) Budowania cyklicznego, kompleksowego programu edukacyjno-aktywizującego dedykowanego seniorom.

4) Pozyskiwanie środków na działalność statutową, m.in.: źródła pozyskiwania środków; zasady konstruowania wniosku o dofinansowanie; analiza problemowa; budżet projektu, umowa o dofinansowanie; realizacja projektu; rozliczenie projektu.

Więcej informacji/zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (18) 443 57 08

PUNKT INFORMACYJNO-DORADCZY DLA ORGANIZACJI SENIORSKICH Z MAŁOPOLSKI

Potrzebujesz porady z zakresu formalno-prawnych aspektów działania NGO lub pozyskiwania środków? Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (18) 443 57 08