REALIZOWANE ZADANIA
                                                                                         

                                             

                                          
 
ZREALIZOWANE ZADANIA
                                                                                        
 
 
                                            
WIĘCEJ...
                                            

DOŁĄCZ DO NAS 

@federacjautw


_______________________


 

 

"To właśnie stąd z Nowego Sącza, z Forum III Wieku wychodziły dobre pomysły". Pierwszy dzień Forum III Wieku 2017

fot. archiwum Federacji

Wiesława Borczyk odebrała podziękowania za X lat pracy na rzecz seniorów z rąk przedstawicieli Województwa Małopolskiego, Miasta Nowego Sącza oraz Powiatu nowosądeckiego, którzy tym samym dokonali uroczystego otwarcia IX Forum III Wieku.

"Stąd zawsze, z Nowego Sącza, z Forum III Wieku od Wiesławy Borczyk zawsze wychodziły dobre pomysły i dobre inicjatywy, bo potrafiła stworzyć dobry klimat i współpracę różnych środowisk, ja jestem na taką współpracę otwarty i gotowy (…) pamiętajmy, że to jakie będą Uniwersytety Trzeciego Wieku i jaka będzie Polska zależy tylko od nas, od nikogo innego, wierzę w Was w nas w tą wspólnotę i solidarność międzypokoleniową, bo bez niej nie ma żadnej polityki senioralnej (…)" - mówił poseł Władysław Kosiniak-Kamysz

Profesor Tadeusz Aleksander UTW określił jako siłę społeczną, może mieć indywidualny charakter, lub zbiorowy. Tę siłę trzeba wykorzystać do stymulowania rozwoju społecznego i do integrowania środowiska społecznego, rodzinnego i lokalnego.

Poseł Róża Thun powiedziała: "Nie ma czasu na spokojne emerytury są obowiązki społeczne, każdy ma obowiązek dzielić się doświadczeniami i wychowywać następne pokolenie, przygotowywać ich do życzliwości, kompromisów i otwartości (…) niech ten nasz potencjał, ta srebrna siła będzie wykorzystana, a pod wodzą Pani Borczyk jestem pewna, że będzie wykorzystana na 100%"

Relacja z panelu "Seniorzy w procesie zmian demograficznych. Diagnoza sytuacji osób starszych. Rekomendacje kierunków zmian w polityce społeczno-gospodarczej Polski" - już wkrótce

 

Fotorelacja - kliknij tutaj