____________________


 
____________________

 
 

_______________________

 
_______________________


 

 

Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku

 

Nowy program "Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku" ogłosił w piątek, 28 października br., wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Celem programu jest upowszechnianie nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

W pierwszej, pilotażowej edycji programu, na wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku chcemy przeznaczyć 4 mln zł. Te środki wykorzystywane będą przez wyłonionych w konkursie 16 operatorów regionalnych, a następnie skierowane na wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku: zarówno tych już istniejących, jak zupełnie nowych inicjatyw. Mam nadzieję, że dzięki temu konkursowi liczba Uniwersytetów Trzeciego Wieku się zwiększy - zapowiedział Jarosław Gowin.

O środki mogą się ubiegać podmioty działające na rzecz nauki, jednostki naukowe, uczelnie - beneficjenci projektu. Dofinansowanie mogą otrzymać maksymalnie dwa projekty realizowane na terenie jednego województwa. Wysokość finansowania jednego projektu wynosi nie więcej niż 300 tys. zł. W każdym projekcie beneficjent podejmie współpracę co najmniej z pięcioma Uniwersytetami Trzeciego Wieku.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 listopada, a dofinansowane projekty będzie można realizować do 15 grudnia 2017 roku.

Szczegółowe informacje  o konkursie:

http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/ogloszenie-o-konkursie-wsparcie-uniwersytetow-trzeciego-wieku.html

Dodatkowe informację o konkursie można uzyskać w Biurze Ministra pod nr tel. 22 529 26 03 oraz  pod adresem e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.