_______________________


 
 

_______________________

 
 

 

 
 

 

 

„Wolontariat w UTW w Małopolsce”

Projekt „Wolontariat w UTW w Małopolsce”

 

  male logo

  

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 (20.05.2014)

Raport z badań „Identyfikacja potrzeb instytucji zajmujących się polityką społeczną w Małopolsce w zakresie zapotrzebowania na pracę wolontariuszy seniorów” - KLIKNIJ

 


 

(15.05.2014)

Spotkanie w Gorlicach

14 maja Gorliccy seniorzy wysłuchali wykładu na temat wolontariatu m.in.: kto najchętniej angażuje się w wolontariat, jakie są korzyści z bycia wolontariuszem oraz kto może zostać wolontariuszem. Spotkanie odbyło się w Domu Polsko Słowackim i uczestniczyło w nim 59 osób.

 


 

(29.04.2014)

Wykład w Łapanowie

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zapraszają seniorów do udziału w spotkaniu nt. wolontariatu w Uniwersytetach Trzeciego Wieku.  Spotkanie odbędzie się 6 maja w Domu Kultury w Łapanowie.

Serdecznie zapraszamy !!!

 


 

(3.04.2014)

Wykłady w Krynicy Zdrój oraz Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 20 marca w Krynicy Zdrój oraz 1 kwietnia w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się kolejne wykłady z cyklu „Wolontariat w UTW w Małopolsce” zorganizowane przez Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń UTW. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony słuchaczy.

 


 

(12.03.2014)

Wolontariat w UTW w Zakopanym

Już po raz kolejny seniorzy z Małopolski będą mieli możliwość wysłuchania wykładu nt. wolontariatu. Tym razem spotkanie odbędzie się 17 marca w Urzędzie Miasta Zakopane. Wykładowca przybliży słuchaczom m.in. takie zagadnienia jak: czym jest wolontariat, jakie są podstawy prawne we współpracy z wolontariuszami, z jakim organizacjami najchętniej współpracują wolontariusze oraz jakie są korzyści płynące ze współpracy z wolontariuszami.

 


 

(7.03.2014)

Spotkanie w Makowie Podhalańskim

6 marca Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Makowa Podhalańskiego uczestniczyli w wykładzie zorganizowanym przez Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń UTW w ramach projektu „Wolontariat w UTW w Małopolsce”, który zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W spotkaniu uczestniczyło 38 osób, które z ciekawością wysłuchały wykładu.

 (26.02.2014)

Zapraszamy na wykład w Ropie

W dniu 6 marca br. w Świetlicy UG w Ropie odbędzie się kolejny wykład  z cyklu Wolontariat w UTW w Małopolsce. Wykład poprowadzi pan Marcin Kałużny - prezes Stowarzyszenia Sursum Corda, zajmującego się m.in. promocją idei wolontariatu, jako konkretną i wymierną formę społecznego zaangażowania.

Serdecznie zapraszamy !!!

 


 

(20.12.2013)

Oddajemy do Państwa rąk publikację pt. ”Wolontariat 50 + dobry pomysł – poradnik aspekty organizacyjno-prawne wolontariatu seniorów” obejmującą zagadnienia dotyczące wolontariatu, który jest swoistym przewodnikiem jak poruszać się po tej tematyce, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych.


Czytelnik znajdzie tu m.in. odpowiedź na pytanie dlaczego warto zostać wolontariuszem, gdzie mogą pracować wolontariusze oraz jakie są ich prawa i obowiązki.


Mamy nadzieje, iż Poradnik w przystępny sposób przybliży Państwu podstawową wiedzę dotyczącą wolontariatu oraz zachęci do współpracy z instytucjami, organizacjami czy osobami potrzebującymi wolontariuszy.


Wolontariat 50 + dobry pomysł - KLIKNIJ

 


 

(20.11.2013)

Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym instytucje publiczne w zakresie zdiagnozowania zapotrzebowania na pracę wolontariuszy.

 

 

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy pomóc Państwu w uzyskaniu możliwości wsparcia ze strony wolontariuszy  seniorów w realizacji celów Państwa Instytucji. Realizując projekt „Wolontariat w Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Małopolsce” dotyczący wolontariatu wśród seniorów zależy nam na zidentyfikowaniu potrzeb instytucji publicznych w zakresie zapotrzebowania na pracę wolontariuszy. Dlatego bardzo prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, która będzie dla nas pomocą w realizacji założonych celów. Przeprowadzone badania służyć mają przede wszystkim wyciągnięciu praktycznych wniosków mogących przyczynić się do zaktywizowania wolontariuszy-seniorów w instytucjach publicznych zajmujących się polityką społeczną.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety w wersji elektronicznej, za pośrednictwem niniejszego
linku https://docs.google.com/forms/d/1qttKJw9HsmZyDyVAuQK56mRI00OYR7Ymj07Kn9MK-NY/viewform

 


Ankietę można również pobrać z naszej strony, wypełnić i odesłać na adres sekretariatu Federacji UTW: 33-300 Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 18 lub faksem na numer 18 443-57-08 albo mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 31 stycznia 2014r.

 


W oparciu o analizę nadesłanych ankiet zostanie opracowany raport i rozdystrybuowany do przedstawicieli instytucji na terenie Województwa Małopolskiego.

 (18.11.2013)

Wykład w Limanowej

W dniu 18 listopada 2013r. odbyło się kolejne spotkanie z osobami starszymi - członkami Limanowskiego UTW, poświęcone krzewieniu idei wolontariatu. Wykład poprowadził pan Marcin Kałużny. Zebranym przybliżył m.in. następujące zagadnienia: czym jest wolontariat, jakie są podstawy prawne we współpracy z wolontariuszami, omówił skale osób angażujących się w prace społeczne, z jakim organizacjami najchętniej współpracują wolontariusz oraz korzyści płynące ze współpracy z wolontariuszami dla instytucji jak i samych wolontariuszy. To tylko nieliczne tematy omówione podczas spotkania, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami z wykładu, jak i również do udziału w kolejnych spotkaniach planowanych w przyszłym roku.


 

(14.11.2013)

Wykłady w Nowym Sączu

W dniu 14 listopada 2013r. dobył się pierwszy wykład poświęcony promocji wolontariatu wśród osób starszych. Został on zorganizowany dla sądeckich seniorów przez Ogólnopolską Federacje Stowarzyszeń UTW w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Poprowadził go  specjalista z zakresu wolontariatu pan Marcin Kałużny. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz zapoznania się z materiałami z wykładu.


Do pobrania - ULOTKA(16.09.2013)

O projekcie

Projekt Wolontariat w Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Małopolsce” realizowany jest przez Ogólnopolską Federacje Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku od 1 września 2013r. do 31 maja 2014r

Głównym celem projektu jest aktywizacja seniorów do udziału w wolontariacie oraz poprawa  społecznego wizerunku wolontariatu seniorów jako formy aktywności obywatelskiej.

W ramach projektu przewidziano m.in.:

1) opracowanie i wydanie poradnika „Aspekty organizacyjno-prawne wolontariatu Seniorów”,

2) organizację 12 wykładów dla osób starszych mieszkających na terenie województwa małopolskiego,

3) opracowanie i wydanie raportu z przeprowadzonego badania ankietowego wśród przedstawicieli instytucji, takich jak ośrodki zdrowia, instytucje kultury, ośrodki pomocy społecznej, UTW itp. w zakresie zdiagnozowania zapotrzebowania na pracę wolontariuszy.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem:

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku

ul. Jagiellońska 18 33-300 Nowy Sącz,

tel./ fax. 18 443-57-08, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.federacjautw.pl