Przejdź do treści

Najnowszy numer Ogólnopolskiego Biuletynu UTW

  Biuletyn do pobrania TUTAJ.

  W tym numerze Biuletynu szczególnie polecamy opracowanie naukowe autorstwa dr hab. Artura Fabisia i dr Renaty Koniecznej-Woźniak pt. „Polski fenomen uniwersytetów trzeciego wieku”, w którym zawarto analizę prowadzonej przez UTW działalności edukacyjnej, jak również naukowo-badawczej, społecznej i obywatelskiej, nakierowanej na polepszenie jakości życia osób w fazie średniej i późnej dorosłości. Autorzy omawiają także kierunki zmian i rozwoju UTW, nawiązując do kontekstu społeczno-politycznego w okresie zbliżającego się 50-lecia historii ruchu uniwersytetów trzeciego wieku w Polsce, przypadającego w 2025 roku.
  Piszemy także o pracach Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, działającej od 2011 roku, i o jej ostatnim posiedzeniu, które było poświęcone zjawisku przemocy domowej wobec osób starszych.
  Warto przeczytać relacje z przebiegu VI Małopolskiego Kongresu Srebrnej Gospodarki, jaki odbył się w Krakowie, z udziałem ok. 700 uczestników – osób starszych z całego województwa.
  Polecamy ciekawe artykuły, które przesłały nam do publikacji: Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Marii Bilwin w Głuchołazach, o międzynarodowej konferencji „Seniorzy polsko-czeskiego pogranicza”; Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku, z zaproszeniem do udziału w XI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie na Podhalu w Rabce-Zdroju; Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Sączu, o spektaklu słowno-muzycznym grupy teatralnej pt. „Tych miasteczek nie ma już”; Uniwersytet
  Trzeciego Wieku w Andrychowie, o wyprawie turystycznej i zwiedzaniu Jordanii; Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej” o Międzypokoleniowym Turnieju Łuczniczym.

  Zachęcamy również do przeczytania materiałów promocyjnych Partnerów, którzy wspierają naszą działalność.

  W imieniu redakcji serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy w redagowaniu Biuletynu.
  Życzymy Państwu przyjemnej lektury i miłego świąteczno-noworocznego wypoczynku.